Zielone małże - naturalna alternatywa w zwalczaniu bólu stawów

Zielone małże - naturalna alternatywa w zwalczaniu bólu stawów
November 15th, 2016, HealthNow, 6 Comments

Zielone małże – naturalna alternatywa w zwalczaniu bólu stawów.

Problemy ze stawami mogą dotyczyć wszystkich, niezależnie czy jest to zaawansowana choroba reumatoidalnego zapalenia stawów RZS, rekonwalescencja po urazie czy też przeciążone stawy zbyt intensywnym wysiłkiem fizycznym. Każdy, kto zetknął się z tym problemem wie, jak długo trwa leczenie lekami przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi, oraz że mogą pojawić się działania niepożądane np. podrażnienia błony śluzowej żołądka, co może doprowadzić do powstania wrzodów żołądka. Nie dziwi zatem fakt, że warto szukać innych, alternatywnych sposobów na tę utrudniającą normalne funkcjonowanie dolegliwość. Omułki na stawy to zatem jedno z lepszych rozwiązań.

Dlaczego wyciąg z małży nowozelandzkiej ?

Niezwykłe właściwości zielonej małży odkryli już Maorysi, rdzenni mieszkańcy Nowej Zelandii. Zauważono, że ten wyjątkowy małż występujący tylko w tych okolicach, a znany nauce jako Perna canaliculus, już od pokoleń dostarczał ludom zamieszkującym wybrzeże Oceanu Spokojnego świetne źródło białka, witamin, minerałów i jednocześnie zapewniał nadzwyczajną sprawność ludności z regionu Marlborough Sounds. Zaczęto przyglądać się ich żywotności i stwierdzono, że dzięki swojej diecie Maorysi żyjący nad oceanem nie cierpią na dolegliwości związane z bólem stawów i artretyzmem, w odróżnieniu do swoich rodaków żyjących w górach, u których reumatyzm i artretyzm występował tak samo często jak u ludzi zamieszkałych w Europie czy Stanach Zjednoczonych.

Co kryją małże z Nowej Zelandii ?

Zielone małże, inaczej Omułek zielonowargowy często występuje pod nazwą angielską Green Lipped Mussel. Ekstrakt z nich, czyli liofilizowany proszek, to naturalne bogactwo aminocukrów- glukozaminoglikanów (GAG) np. siarczan chondroityny, fosfolipidów, steroli, aminokwasów, kwasów tłuszczowych Omega-3 , kwasu krzemowego, substancji mineralnych, pierwiastków śladowych(wapń, jod, żelazo, fosfor, potas, selen, sód, cynk)oraz witamin E, C, A, D1,D3, B1, B2, B6, B12 oraz B3 i B5.

Zielona małża nowozelandzka (Green Lipped Mussel) zaliczana jest do najbardziej ekologicznych owoców morza według listy amerykańskiej agencji ochrony środowiska Blue Ocean Institute. Hodowana jest w tradycyjnych, licencjonowanych farmach na Południowej Wyspie Nowej Zelandii u najczystszych wybrzeży Oceanu Spokojnego.

Eliksir zdrowia na stawy

Bogactwo składu ekstraktu z zielonych małż może stanowić doskonałą alternatywę jako uzupełnienie codziennej diety. Coraz szybsze tempo życia, uprawianie sportu, praca fizyczna i coraz mniej wartościowe pożywienie może być przyczyną problemów ze zdrowiem. Warto sięgać po sprawdzone i pełnowartościowe suplementy diety by dłużej cieszyć się pełną sprawnością fizyczną i psychiczną.

Właściwości ekstraktu z zielonych małż nowozelandzkich:

  • ·         zmniejsza bóle i obrzęki stawów,
  • ·         zmniejsza zesztywnienie i ból stawów
  • ·         wspomaga regenerację tkanki kostnej i stawów
  • ·         wspomaga leczenie artrozy i zapalenia stawów
  • ·         uzupełnia smarujące płyny stawowe
  • ·         wskazany przy alergiach, egzemie i łuszczycy,
  • ·         zmniejsza duszności przy astmie i infekcjach dróg oddechowych,
  • ·         doskonałe uzupełnienie diety dla sportowców, seniorów oraz wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje stawy i sprawność ruchową.

Blog Related Article

Wiemy, że mamy stawy i to, że pomagają nam się poruszać. Wielu z nas nie poświęca im jednak na tyle dużo uwagi, na ile zasługują. Niedawne badania wykazały, że 7 na 10 Amerykanów powyżej 34 roku życia, doświadcza okazjonalnie sztywności stawów. 62% obecnych 30- i 40- latków przyznaje się do niepokoju związanego ze stanem zdrowia ich stawów. A ...
Read More